WordPress, jQuery Animasyon ve SEO’nun muhteşem birlikteliği

Güzel bir web siteniz olsun istersniz. SEO zaten öncelik listenizde en başlarda. Durağan bir web sitesi de en son isteyeceğiniz şey. İşte bu üç istek için Unicode Brand Factory ile birlikte güzide bir proje gerçekleştirdik.

Zirve Mimarlık

Zirve Mimarlık için tasarım gücünü konuşturan UBF, HTML & CSS ve jQuery kodlaması için bizi tercih etti. Fikirler güzel olduğunda uygulaması da oldukça zevkli oluyor, haliyle. :)

Web sitesini WordPress alt yapısı üzerine kuracaktık. Bu sebeple varsayılan temalardan bir tanesini kullanarak kendi temamızı yazmaya başladık. Site altyapısını ve çalışma mantığını oturttuktan sonra WPML ile çok dil desteğini sağladık. Ardından HTML, CSS ve jQuery kodlamasına başladık.

Zirve Mimarlık web sitesinde olağandan farklı olarak sayfalar bulunduğunuz sayfada animasyonla açılıyor. Ola ki animasyon yerine sayfayı tümüyle açmak isterseniz Ctrl (Mac için Cmd) ile birlikte tıkladığınızda sayfayı yeni pencerede açabiliyorsunuz. Arama motorları için gerekli olan standart Anchor gezinme mantığını olduğu gibi muhafaza ederek bu konuda SEO uyumunu azami seviyede tuttuk.

Ayrıca Masonry yerleşim mantığı ile uyumlu ek kodlamalar geliştirdik.

Bizce çok güzel oldu :)

Proje Sahibi: Zirve Mimarlık
Tasarım: UBF
Yapılan İş: WordPress Tema Yazımı, HTML & CSS, jQuery Kodlaması, SEO uyumluluk kontrolü

www.zirvemimarlik.com.tr

Paylaş

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIn
  • Pinterest
  • RSS

WordPress, jQuery Animasyon ve SEO’nun muhteşem birlikteliği” üzerine 2 düşünce

  1. peki acaba merak ettiğim konu şu bu uygulama sitenin geç açılmasına sebep olmuyormu nelere dikkat ediyorsunuz ? hız için önerileriniz nelerdir merak ediyorum. ama proje iyi.

    • İyi bir optimizasyon yaparsanız boyuttan kazanırsınız. Yoğun ziyaret alan bir yerseniz zaten kodları dahi asgari seviyeye çekmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>